Ermeni Sözde Soykırımı Konusunda Görüşler

24 Nisan yaklaşırken, Ermeni diasporası her koldan saldırmaya, türlü yalanlarla ve kulaktan kulağa yaydıkları hikayelere anlamlar yükleyerek tezlerini ispata uğraşmaktadırlar. 20 yıl önce 600 000 dedikleri öli sayısını her yıl artırarak 1.5 milyona dayadılar. Bu arada Halepte kalan veya Tğrkiyeye geri dönen Ermeni sayısını hiç dile getirmediler. Amerikan büyükelçisi Morgenthau'nun ABD arşivlerindeki dokumanını gizlemeye, sözünü etmemeye çalişmaktalar.
 

Bu sayfa sizin kullanımınıza açılmıştır. Lütfen bu konuda tüm düşüncelerinizi yazmaktan geri durmayın. Sadece hakaret veya ırkçılık ifadeleri silinecektir.
 

Aşağıda bu konuda forum ve bilgi hazinesi bulacaksınız
 

Forum için:
http//www.armeniangenocidedebate.com
Yabanci Arşivler:
http://www.armeniangenocidedebate.com/archives
 

Türkçe Blog için:
http://turkermenianlasmazligi.blogspot.com/
 

İngilizce Blog için:
http://armeniangenocideallegation.blogspot.com/
 

SORULAR:

Soru 1) TEHCIR'den sonra Ermeniler Anadoluya geri donmuslermidir?

Ermeni Patrikhanesi’nin 1921 tarihli kayıtlarına göre 644.900 Ermeni evlerine geri döndü; fakat Ermeni araştırmacıların çalışmalarına baktığımızda bu geri dönüşlerden hemen hiç bahsedilmediğini, “tehcir kisvesi altında yürütülen soykırım” esnasında Ermeni toplumunun neredeyse tamamen yok edildiği görüşünün hakim olduğunu görüyoruz. Örneğin Rouben Paul Adalian, “soykırım”dan sonra “Türklerin Ermenilerin ana vatanını da ellerinden aldığını ve onlara bir daha kendi topraklarında özgürlük ve haysiyet içinde yaşama fırsatı tanımadığını” yazar. Adalian’a göre geri dönmeyi başarabilen az sayıda Ermeni ise savaşın bitişinden sonra bir kez daha topraklarından sürülmüştür.
Kaynakça
Guenter Lewy, The Armenian Massacres in Ottoman Turkey- A Disputed Genocide (Salt Lake City: The University of Utah Press, 2005)
Rouben Paul Adalian, “The Armenian Genocide”, Century of Genocide: Critical Essays and Eyewitness Accounts içinde, editörler: Samuel Totten, William S. Parsons, Israel W. Charny (New York: Routledge, 2004)
Link için tıkla

VIDEOLAR:

 

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact