Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /homepages/25/d199835659/htdocs/FloridaTurkGazetesi/includes/menu.inc).

Uğur Mumcu'yu katledilişin 28. Yılında saygıyla anıyoruz.

UĞUR MUMCU öngörü sahibi bir aydınımızdı..
1980'li yıllarda olacakları görmüş ve böyle uyarmıştı..
‘’-TARİKATLARA VE CEMAATLERE ALINAN GENÇ ÇOCUKLAR, 30 YIL SONRA GENERAL OLACAKLAR VE CUMHURİYETE KARŞI AYAKLANACAKLAR.."
BU YÜZDEN PARAMPARÇA EDİLDİ..
*****
Uğur Mumcu 30 yıl önce cemaatleri böyle eleştirmişti
24 Ocak 1993 tarihinde bir  suikasta kurban giden gazeteci yazar Uğur Mumcu, yıllar önce yaptığı açıklamalarda cemaat tehlikesine dikkat çekmiş ve ‘’Tarikatlara ve cemaatlere alınan genç çocuklar, 30 yıl sonra General olacaklar ve Cumhuriyete karşı ayaklanacaklar” diye uyarmıştı.

https://m.youtube.com/watch?v=7ynyRPB9jHE&feature=youtu.be

Katıldığı bir TV programında Nazlı Ilıcak'ın ve Taha Akyol'un sorularını yanıtlayan Uğur Mumcu, “Laikliğin tehlikede olduğunu düşünüyor musunuz” sorusuna bugünlere de ışık tutacak şu cevabı verdi:

“Tarikatlara ve cemaatlere alınan genç çocuklar, 30 yıl sonra general olacaklar ve Cumhuriyete karşı ayaklanacaklar” ifadelerine yer vermişti.."

Büyük yazar araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu'yu katledilişin 28. Yılında saygıyla anıyoruz.

 

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact