Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /homepages/25/d199835659/htdocs/FloridaTurkGazetesi/includes/menu.inc).

Prof. Dr. Doğan Kuban Jean Tschumi Mimari Yazın ödülüne layık görüldü

 

1948 yılında kurulan Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA), 1984 yılından beri 5 farklı dalda verdiği ödüllerin töreni ve konferanslar, bu yıl Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde gerçekleştirilmesi planlanıyordu. Dünya Mimarlık Kongresi ve Ödül Töreni, tüm dünyayı etkileyen salgın nedeniyle bu yıl çevrimiçi olarak düzenleniyor.
 

Jüri, çevrimiçi olarak gerçekleştirdiği toplantısında; Türkiye Mimarlar Odası tarafından aday gösterilen Prof. Dr. Doğan Kuban’ı 2021 UIA Jean Tschumi Mimari Yazın Ödülü’ne layık buldu.

Jüri raporunda, Prof. Dr. Doğan Kuban’ı
"Ödül, mimarlık, koruma ve restorasyon alanında "sessiz dev"; Türk mimarlık tarihçisi ve koruma uzmanı Prof. Dr. Doğan Kuban'a verilmiştir. Çalışmaları İstanbul, Kazakistan ve Türkmenistan'ın zengin mimari miras değerlerine odaklanmıştır. Kuban yaşamı boyunca; Türk, İslam ve Anadolu mimarisinin ihtişamını ve karmaşıklığını dünyaya tanıtan, geleceğin mimarlarına ve bilim insanlarına paha biçilmez bir kaynak oluşturan ve ilham veren yetmişten fazla eser üretmiştir."
sözleriyle tanımlamaktadır.

Türk Mühendis ve Mimarlar Birliği Almanya olarak onursal üyemiz Prof. Dr. Doğan Kuban’ı kutluyor, bu gurur verici haberi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Saygılarımızla

Türk Mühendis ve Mimarlar Birliği Almanya
Yönetim Kurulu

Prof. Dr. Doğan Kuban'a 12 Kasım 2016 tarihinde Frankfurt'ta verdiği konferans sonrasında Yönetim Kurulu tarafından Onursal Üyelik Belgesi takdim edildi.
 

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact