Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /homepages/25/d199835659/htdocs/FloridaTurkGazetesi/includes/menu.inc).

Millet ittifakı yolunda güzel ilerliyor

CHP yine bir kaos siyasetinin içine atılmak isteniyor. Hangi konuda?... Tabii ki cumhurbaşkanlığı konusunda... Çok değil, daha bundan birkaç hafta önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu her çıktığı televizyon programında şu soruyla karşılaşmıştı: “Siz cumhurbaşkanlığına adaylığınızı koyacak mısınız?..” Bu soru kendisine halâ soruluyor ve bu da çok normaldir. O halde CHP ne yapması lazım?.. 1) – Kamuoyuna ikna edici cevap vermesi lazım... 2) – Ankara kulislerine cevaplayıcı açıklamalar yapmak lazım... 3) – Siyaseten Millet İttifakı’nın liderleriyle oturup adam akıllı konuşmak lazım... Ama hayır... CHP ne yapıyor?.. Seçimin gününün son anına ve son saniyesine kadar sus pus oturuyor. Neden?.. Şunun içinmiş: “Efendim eğer cumhurbaşkanı adayı şimdiden açıklanırsa, o kişi üzerinde yoğun yıpratma politikaları yapılırmış...” Ama konuya ve yapılan siyasete bakılırsa aksine CHP iktidardan daha güçlü durumda. Ve bu şu ana kadar da hiç değişmedi. O halde neden susuluyor?..

ADAYLIKTA BİR DÖRTLÜ KARŞIMIZA ÇIKIYOR... 1) KEMAL KILIÇDAROĞLU... 2) MERAL AKŞENER... 3) EKREM İMAMOĞLU... 4) MANSUR YAVAŞ... BU DÖRTLÜNÜN DIŞINDA OLABİLECEK ADAYLIK YARIŞI MİLLET İTTİFAKI’NIN SİYASETİNİ BELİRLEYECEK... Şu ana kadar CHP, muhteşem siyaset sergiliyor. Onun siyaseti her zaman eleştirilerle doluydu. En başta biz bile ağır eleştirilerde bulunarak CHP’nin ne yapması gerektiği hususunda açıklamalarda bulunmuştuk. Hatta bir keresinde “9 seçim kaybeden kişi halâ başarılı görülüyorsa (Ki, bu kişi Kemal Kılıçdaroğlu’dur) o halde neden CHP kendi içinde normal bir seçim prosedürü uygulamıyor?.. Neden 9 seçim kaybeden kişinin halâ peşinde?..” Evet, bu görüşleri sadece biz söylemiyorduk... Bu görüş sosyal medyada da çok büyük puntolarla yazılıp çiziliyordu. Ama bugün durum öyle değil. Daha doğrusu öyle olmamalı... Yani eğer ki Millet İttifakı kendi arasında liderler konumunda bir kişinin adaylığını açıklamak istiyorsa, bu; Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener üzerinde yoğunlaşacaktır. Çünkü bu iki liderin konumu gereği yaptığı politikalar adaylıklarını ön plana çıkarmakta. Ama eğer ki Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş da devreye sokulacaksa, bunu bir an önce yapmalılar. Yoksa son anlarda yapılan acemi politikalar hem İmamoğlu’nun ve hem de Yavaş’ın popülaritesini sarsabilir. Daha doğrusu çok güçlü aday olarak görülen bu iki kişinin bir anda zayıf noktasından vurulabilir. Nedir o zayıf noktaları?.. 1) – İmamoğlu aday olarak gösterilirse, İstanbul Belediye Başkanlığı kime bırakılacak?.. Çünkü İstanbul belediyesi elden giderse, bu çok büyük bir yenilgi olarak algılanmalıdır... 2) – Yavaş da aynı konumda olduğundan dolayı, Ankara belediyesinin kime bırakılacağı?.. CHP’den gösterilerek Ankara Belediyesi’ni kazanan Yavaş’ın adaylığı da tıpkı İmamoğlu gibi tehlikeli bir sonuca düşebilir... Onun için, hem İstanbul ve hem de Ankara belediyelerinin kime ve kimlere bırakılabileceği... Kimlerin bu işi çok iyi yapabileceği... Hangi adayların isimlerinin halktan yana olabileceğini iyi düşünmeliler. Yoksa cumhurbaşkanlığı adaylığını kaybettikleri andan itibaren (belki de adaylıkları seçim sandıklarına ulaştığında) onların yerine kayyum atanmayacağını kim söyleyebilir?.. Onun için 4 aday şimdilik gözüküyor... Ve Millet İttifakı siyaseten her şeye hazır olmalı ve kamuoyunun nabzını çok iyi yoklamalıdır. Şu ana kadar Millet İttifakı çok iyi yolda ilerliyor... Bu ilerleyiş asla şahsi kaprislerle bozulmamalı...

EĞER BUGÜN MİLYONLARI SOKAĞA DÖKEMEYEN KİŞİ ADAY GÖSTERİLİRSE, BUNDA MUHARREM İNCE’NİN SUÇU NE?.. ASLINDA SUÇ CHP’DE DEĞİL Mİ?.. EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAMIZ GEREKİYOR... Millet İttifakı her şeyin normal seyretmesini istiyorsa izleyeceği politika elbette var... Örneğin İstanbul’un elden gitmemesi için (Ki, İstanbul Türkiye demek ve bu şehri kaybetmek çok büyük bir risk) olduğu unutulmazsa... Aynı şekilde Mansur Yavaş’ın da aynı kaderi paylaşacağı apaçık ortadayken... “Ya kaybedersek!..” tehlikesi düşünülmezse... CHP ve İYİ Parti çok büyük yara alır. Üstelik bu yara çoğulcu parlamenter sistemi mezara gömmek demektir. Onun için çok iyi düşünülmelidir. Eğer bu tür tehlikeler düşünülmeden ve hesap edilmeden yola çıkılırsa, Millet İttifakı her an çökebilir. İşte bunun hesaplarını yapan AKP, Millet İttifakı’nda bir yanlışın olması için büyük bir heyecanla bekliyor. Bu gayet normaldir. Çünkü hasmınız sizin açığınızı beklerken siz asla açık vermemelisiniz. Üstelik hasmınızın açığını yakalamışken bunu cumhurbaşkanlığı adaylığı konusuna denk getirerek büyük bir kampanya başlatabilirsiniz. Onun için bu dörtlü aday olmayacaksa devreye Muharrem İnce girebilir. Bu da gayet normaldir. Çünkü madem ki AKP iktidarının değişmesi gerekiyor, o zaman Muharrem İnce’yle de masaya oturulur... Diğer adaylarla da... Yeter ki şahsi kaprisler ve şahsi düşünceler siyasete alet edilmesin. Eğer ki Muharrem İnce halâ suçlu olarak görülüyorsa, biz de şu hatırlatmaları yapalım: “Tıpkı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Belediyesi’ni kazanması için nasıl ki seçim sandıklarının ve çuvallarının üstünde binlerce CHP’li üyeler milletvekilleri yattıysa... Aynı şekilde Muharrem İnce için seçim sandıklarının üzerine yatılmadı?.. Daha doğrusu hata aramak değil, şu saatten sonra kazanmanın yolları aranmalı... Herkesle barışarak tüm CHP’liler bir çatı altına alınmalı. Ekmelettin ve Abdullah Gül yanlışları tekrar masaya yatırılmamalı... Şu andan itibaren her şeyin üzerine sünger çekilmeli... Hatta İnce’nin parti kurmasına izin dahi verilmemeli. İşte o zaman siyaset, tam manasıyla Türkiye’nin kalbine girer. Yoksa “Ben şöyle yaptın”... “Sen şöyle yaptın” gibi sürekli gerginlik yaratacak konuşmalar ve açıklamalar yapılırsa, Cumhur İttifakı, Millet İttifakı’nı yaya bırakır. Buna fırsat verecek olan Millet İttifakı da Türkiye Cumhuriyeti’nin yıkılmasına neden olur... Bu asla unutulmamalı...

 

 

 

 

 

 

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact