Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /homepages/25/d199835659/htdocs/FloridaTurkGazetesi/includes/menu.inc).

Doğum Turizmi

Amerika Birleşik Devletleri’nde doğum yapmak isteyen Türk anne adaylarından, toplamda 750 bin dolar alarak ‘doğum turizmi’ yaptığı saptanan altı kişi, sağlık yardım programı Medicaid’i dolandırmakla suçlandı.

Anne adaylarına cazip bir teklif sunmayı amaçlayan Facebook gönderilerinde: ‘Doğumunuzu ABD’de yaparak bebeğinizin Amerikan vatandaşı olmasını istiyorsanız doğru yerdesiniz’ ifadeleri yer aldı.

Federal savcılar, 7 bin 500 ila 10 bin dolar arasında ödeme yapan kadınların New York’a turist vizesiyle geldiğini, daha sonra Long Island’da tıbbi bakım ve konaklama hizmetleri aldığını belirtti. Anneler doğumun ardından Amerikan vatandaşlığı alan bebekleriyle Türkiye’ye geri dönüş yaptı. 

2017‘den bu yana yaklaşık 119 bebeğin ABD’de doğmasını sağlayan ‘doğum turizmcileri’nin New York Medicaid programını 2,1 milyon dolardan fazla zarara uğrattığı öne sürüldü.

Kaynak Link: https://www.nytimes.com/2020/12/02/nyregion/birth-tourism-long-island.html

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact