Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /homepages/25/d199835659/htdocs/FloridaTurkGazetesi/includes/menu.inc).

ABD'DE MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU GELDİ !!!

 

Elif

New York

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), Pazartesi günü itibariyle toplu taşıma araçları ve mekanlarının tamamına yakınında yüz maskesi takılmasını zorunlu kılan bir kapsamlı bir genelde yayınladı.

 

CDC’nin Cuma geç saatlerde yayınladığı genelgeye göre, uçak, gemi, tren, metro, otobüs, taksi ve ortak kullanılan araçlar ile havaalanı, otobüs ve feribot terminali, metro istasyonu ve deniz limanlarında yüz maskesi takmak zorunlu olacak.

 

Başkan Joe Biden 21 Ocak’ta imzaladığı kararnameyle, hükümet dairelerine, toplu taşıma mekanlarında maske zorunluğu getirilmesi için “derhal harekete geçmeleri” talimatını vermişti.

 

Görevini 20 Ocak’ta Biden’a devreden Eski Başkan Donald Trump zamanında CDC’nin toplu taşımacılıkta maske zorunluluğu getirme girişimi engellenmişti ve CDC bunun yerine maske kullanımı konusunda güçlü tavsiyelerde bulunmuştu. Trump, Kongre’nin de maske kullanımının zorunlu hale getirilmesine yönelik çabalarını reddetmişti.

 

CDC’nin Küresel Göç ve Karantina Dairesi Direktörü Marty Cetron imzalı 11 sayfalık genelde, “Taşımacılık sistemimizde maske zorunluluğu Amerikalılar’ı koruyacak ve bu pandemi zamanında bile tekrar güvenle seyahat edebilmemiz için bize güven telkin edecek”

 

Havayolu şirketleri ve toplu taşımıcılığın birçok alanında zaten maske kullanımı zorunlu ancak CDC’nin şimdi böyle bir genelge yayınlamasıyla maske zorunluğunu ihlal etmek federal suç kapsamına girecek ve bu da görevlilerin yolculara yasağı uygulatmasını daha kolay hale getirecek.

 

Kararın, Ulaştırma Güvenlik İdaresi ve federal, eyalet ve yerel dairelerce uygulanacağı bilgisi verildi.

 

Yayınlanan karara göre, yolcular yeme, içme ya da ilaç alma gibi kısa aralıklar haricinde sürekli maske takmak zorunda olacak. Yasaktan muafiyet tanınan tek grupsa, iki yaşından küçükler ve belirli sağlık koşulları bulunan kişiler. Özel otomobillerinde seyahat edenler ve tek başına seyahat eden ticari kamyon sürücüleri de maske takmak zorunda değil.

 

Kaynak: https://www.amerikaninsesi.com/a/abdde-toplu-tasimacilikta-maske-takmamak-artik-suc/5757952.html

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact