Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2404 of /homepages/25/d199835659/htdocs/FloridaTurkGazetesi/includes/menu.inc).

ABD mahkemelerinde Soykırım atağı

 

ABD mahkemeleri, Türkiye aleyhindeki Soykırım iddialarının duruşmasına yeniden başlayabilir

Ermeni Soykırımı’nın tanınması, Amerikan makamları tarafından tazminatlar da dâhil olmak üzere, tarihi adaletin tesisi için yeni perspektifler açmaktadır.

ABD mahkemelerinde Türkiye aleyhine açılan daha önceki davaların, ABD Başkanı Joe Biden’in Osmanlı İmparatorluğu’ndaki Ermeni Soykırımı’nı tanıdıktan sonra yeniden ele alınması bekleniyor.

“ABD mahkemeleri, Amerikan yönetiminin soykırım gerçeğini tanımadığına işaret ederek, şimdiye kadar Ermenilerin şikâyetlerini kabul etmeyi reddettiler.

Şimdi durum değişti.

Bu davaların incelemesinin Amerika Birleşik Devletleri’nde başlamasını bekliyoruz”,- dedi Hollanda “Abovyan” Kültür Derneği temsilcisi İnge Drost.

Drost, Ermeni Soykırımı’nın ABD makamları tarafından tanınmasının, tazminatlar da dâhil olmak üzere tarihi adaletin tesisi için yeni umutlar açtığını kaydetti.

“Öte yandan Türkiye, ABD ve Avrupa’ya ekonomik ve askeri bağımlılığı nedeniyle Washington ile ilişkilerini kötüleştiremez”,- dedi Drost

Reklam vermek istiyorsanız bize buradan ulaşın

FLORİDA TURK GAZETESİ size Güney Florida Türk toplumunun yerel haberlerini, Türkiye ve Türklerle ilgili dünya haberlerini, yorumları ve bazi değerli yazarların köşe yazılarını ve dernek duyurularını anında sizlere getirmektedir. Küçük bir ücret karşılığında ana sayfaya koyduracağınız "banner"ınızla okuyucularımıza ulaşabilırsınız.

WebTrafik istatistikleri
3000 aylık sayfa görüntüleme
Alexa sıralaması için bakınız: ALEXA

200x300 pixel banner: aylık $150
Link: aylık $50

Data fazla detay için: (786) 251-9996, ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin:
http://www.floridaturkgazetesi.com/contact